Buhar KazanıBuhar Kazanı Nedir

Üretim tesislerinde, üretim sırasında avantajlı ve sürdürülebilir pek çok farklı gereksinim duyulmaktadır. Bu gereksinimler arasında yer alan buhar kazanı İzmir, Ankara ve İstanbul gibi üretim alanlarında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Buhar Kazanı İzmir Bölgelerinde Profesyonel Çözüm

Buhar kazanı için çözüm bulmak isteyenler için sektör lideri ST Grup, sunmuş olduğu modellerle avantaj yaratmaktadır.  Satış öncesi ve satış sonrasında elde edebileceğiniz profesyonel çözümlerle işletmelerinizdeki üretimlerinizi ara vermeden sürdürebilirsiniz.

Buhar Kazanı Ne İşe Yarar?

Buhar kazanlarında temel amaç, sürekli akış halinde olan taze suyun buharlaştırılmasıdır. Buharlaşma ile birlikte yüksek ısı enerjisi elde edilen kazanlar, su borulu ya da alev borulu gibi farklı çeşitleriyle farklı üretim alanlarına da uyum sağlamaktadır. Elde edilen buhar, itici bir güç olarak kullanılır. Böylece makine ve sistemlerdeki gerekli olan kuvvet buhar basıncı ile elde edilmektedir.

Buhar Kazanı, Steam Boiler
Buhar Kazanı, Steam Boiler

Buhar Kazanı Nerelerde Kullanılır?

Kazanın sunmuş olduğu avantaj ve kuvvet, üretimlerde hızlı ve pratik bir çözüm sunmaktadır. Endüstri kuruluşları, gemiler, geri dönüşüm tesisleri, atölyeler, ahşap gibi farklı üretim alanları buhar kazanlarının kullanımına uygundur. Farklı makine ve sistemlerle uyumlu bir şekilde kullanılabilir yapıda olmaları, buhar kazanlarının daha geniş bir alanda kullanılmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda da buhar kazanı İzmir, Antalya, Çankırı gibi Türkiye’nin dört bir bölgesinde kullanılmaktadır. Küçük ya da büyük ölçekli tüm işletmelerin kullanımında ideal durumda olan kazanlar, farklı tiplerde ve özelliklerde olmaları sayesinde de uyumludur.

En Yeni Buhar Kazanları

ST Grup tarafından üretimi yapılan farklı buhar kazanları, farklı ihtiyaçlara cevap vermektir. Tesislerdeki farklı ölçeklerdeki üretimlerde yüksek kalite ve yeni teknolojileriyle hızlı ve kaliteli çözümler sunan buhar kazanları; zamandan tasarruf sağladığı gibi ekonomik olması sayesinde de bütçe dostu bir çözüm sunmaktadır.

ST Grup bünyesinde, 3 farklı steam boiler bulunmaktadır. Üretilen özel modelleri sayesinde Steam boiler İzmir başta olmak üzere sanayinin ve üretimlerin yüksek olduğu İstanbul, Ankara gibi bölgelerde tercih edilmektedir.  Su borulu buhar kazanı, ön ocaklı buhar kazanları ve standart silindir kazan olmak üzere yapılacak işlemlere göre ilgili modellerden birisi tercih edilebilir.